Groene portretten: Lavas - Stadstuinieren
Kweken en oogsten

Groene portretten: Lavas

Groen bosje verse lavas kruiden

Lavas of maggikruid is een winterharde vaste plant die door zijn formaat, een opvallende verschijning is in de kruidentuin. Het stekje dat ik nietsvermoedend in mijn kruidencirkel plantte, bleek het jaar erop uit te groeien tot een reusachtige plant die, tot mijn schrik, ook nog ging bloeien. Door de bloemen werd de plant wel twee meter hoog. Ze hingen over het tuinpad waardoor ik mij een weg moest banen naar mijn huisje. Uit ervaring weet ik nu dat je hem heel goed kunt terugsnoeien.

Hoe kweek je lavas?

Vanaf maart kun je lavas binnen voorzaaien. Eind april kun je de plant op een zonnige plek in de tuin planten. Je kunt hem ook goed vermeerderen door te scheuren. Vraag eens om je heen of iemand een stekje voor je heeft. Hij dijt in de loop der jaren flink uit en af toe moet je wat weg steken als je hem in toom wilt houden. 

De plant kan wel twee meter hoog worden en daardoor schaduw geven aan andere planten. Dat is wel iets om rekening mee te houden bij de keuze van de plek. Aan één plant in je tuin heb je trouwens meer dan genoeg. De spontaan uitgezaaide exemplaren kun je weggeven.

‘Van het voorjaar tot de winter kun je zoveel blaadjes plukken als je nodig hebt’

Waar kan je lavas kweken?

Lavas doet het goed in voedzame klei. Op zandgrond kun je in het voorjaar wat compost als mest geven. Je kunt lavas ook in een pot kweken. De plant wordt dan een stuk minder groot. Vanaf het voorjaar tot de winter kun je zoveel blaadjes plukken als je nodig hebt. Wordt hij je wat te groot? Dan snoei je hem in de zomer en herfst terug. Er vormt zich dan weer fris blad.

Een echte smaakmaker

De smaak doet denken aan selderij, maar dan iets sterker. Alles van de plant is eetbaar. Zowel de wortels, bladeren als zaden kun je gebruiken in gerechten. Lavas is een goede smaakmaker in bouillon, soep, saus en salade. Wortels en jonge stengels worden ook wel als groente gekookt en de jonge stengels als asperge gegeten. Van het blad kun je thee zetten en invriezen om later als bouillonblokjes te gebruiken.

Meer van Marleen van Es?

Koop hier de boeken van Marleen van Es

 

Het magazine

Jaarabonnement Stadstuinieren. Het leukste tijdschrift voor de moestuin.
Online los kopen
€ 9.95
Abonneren
Vanaf € 22.50

 

Stadstuinieren 2022-03: Tekst en fotografie: Marleen van Es

logo
Sluiten
close