DUFF Dutch Urban Farmers Festival 2025 - Stadstuinieren
Evenementen

DUFF Dutch Urban Farmers Festival 2025

DUFF Festival 2025

DUFF – Dutch Urban Farmers Festival in Breda 2025

Het leukste festival voor stadstuiniers, moestuinliefhebbers en urban farmers!

Ja, je leest het goed: Stadstuinieren gaf op 20 september weer een feestje! DUFF, hét Dutch Urban Farmers Festival, is dé plek voor iedereen die houdt van stadstuinieren, moestuinen en groen in de stad. Benieuwd hoe het was? Je leest het hier!

Of je nu groenten wilt oogsten uit je voortuin, kiemen kweekt op de vensterbank, een groen dak wilt aanleggen, een geveltuintje wilt maken of droomt van een verticale eetbare tuin op je balkon – op DUFF vind je volop inspiratie en praktische tips.

Waar en wanneer is DUFF 2025?

Zaterdag 20 september 2025
PIER15 Breda
10:00 – 17:00 uur
Gratis entree!

Tijdens DUFF 2025 kun je niet alleen genieten van groene inspiratie, maar ook zelf de handen uit de mouwen steken tijdens verschillende workshops en activiteiten. Laat je creativiteit en nieuwsgierigheid prikkelen bij onder andere:

ZELF ZALF EN THEE MAKEN 11:15 uur

Even een zen momentje pakken op het DUFF festival? Dat kan tijdens de workshop Thee & Zalf maken van BRILJANTE PLANTEN. Hier leer je welke veel voorkomende planten je kunt gebruiken voor kruidenthee en hoe je een eenvoudige zalf kunt maken met planten, die om ons heen groeien. Én je gaat uiteraard naar huis met je eigen samengestelde thee of zelfgemaakte zalf.

KAMERPLANTEN STEKKEN IN POTGROND MET MAMA BOTANICA 12:15 uur en 14:15 uur

Stadstuinieren geeft gratis kaarten weg. Schrijf je dus snel in! Leer in deze snelcursus van MAMA BOTANICA in 45 minuten de basics van kamerplanten stekken in potgrond. Je gaat zelf aan de slag en mag ook nog eens drie stekjes mee naar huis nemen. Voor deze workshop moet je vooraf inschrijven via het formulier onderaan deze pagina. Er kunnen 25 mensen per tijdslot meedoen aan de workshop, wanneer er meer aanmeldingen zijn dan zullen de plekken worden verloot.

FERMENTEREN 13:15 uur

Te veel oogst? Tijdens DUFF kan je een leuke fermenteer workshop van FERM volgen. De beugelpot, ingrediënten en benodigdheden zijn aanwezig, nu alleen jij nog!
In deze workshop leer je wat fermentatie is, welke rol microben spelen, waarom het zo ontzettend gezond is en waar je op moet letten in verband met voedselveiligheid. Ook ga je hands on aan de slag en ga je naar huis met een zelf gemaakte pot vol moestuinpickles.

DIVERSE GASTSPREKERS

Laat je inspireren door onder andere moestuinexperts FLOOR KORTE (10:30 uur) en TACO IJZERMAN (15:00 uur), die hun kennis en passie delen.

WILDPLUKWANDELINGEN MET ROOS KROOS

Ga mee op pad met ROOS KONINGS en leer welke planten en bloemen je veilig kunt oogsten in de natuur. Deze wandeling zal 45 minuten duren en meerdere keren gedurende de dag plaatsvinden. Het inschrijven voor de workshop kan op de dag zelf in de CANNA stand. Ben er snel bij want vol = vol.

KINDEREN AAN ZET

Speciaal voor de jongste bezoekers zijn er leuke, leerzame activiteiten om spelenderwijs kennis te maken met de natuur. Denk hierbij aan pompoen carven of een leuke moestuinquiz georganiseerd door CARMEN VAN HEEL.

Competities tijdens DUFF

Tijdens het festival zullen er verschillende activiteiten plaatsvinden, zoals het NK Pompoen Kweken.

Schrijf je in voor een van de groene competities. Er zijn verschillende categorieën; zoals de competitie voor de zwaarste pompoen, maar ook de zwaarste tomaat, courgette, de langste zonnebloem of de grootste zonnebloemknop. Op het inschrijfformulier kun je zien welke competities er allemaal zijn
En heb jij nu een eigenzinnige wortel of grappige aardappel geoogst? Schrijf je dan zeker in voor de Miss Moesverkiezingen.

Waar kan ik me inschrijven voor het NK Pompoen kweken?

Schrijf je nu in voor het NK Pompoen Kweken en maak kans op € 1.500

Via deze link kun je je inschrijven voor het NK Pompoen kweken 2025 of een van de andere pompoen competities. De inschrijving sluit op donderdag 18 september 2025 om 23:59 uur, dus aarzel niet en schrijf je vandaag nog in!

Dit jaar hebben we fantastische prijzen te verdelen, waaronder natuurlijk eeuwige roem en een hoofdprijs van maar liefst € 1.500 voor de zwaarste pompoen.

Belangrijke informatie over NK Pompoen kweken:

  • De weging van de pompoenen en andere groenten wordt geregistreerd bij de GPC (Great Pumpkin Commonwealth), waardoor jouw prestatie internationaal erkend zal worden.
  • Er zijn 10 prijzen te winnen bij de Giant Pumpkin competitie.
  • Er zijn verschillende categorieën waarin je kunt meedoen. Op het inschrijfformulier kun je zien welke competities er allemaal zijn.
  • En heb jij nu een eigenzinnige wortel of grappige aardappel geoogst? Schrijf je dan zeker in voor de Miss Moesverkiezingen.

Wil jij ook graag je dienst of product laten zien op het DUFF festival 2025?

Dat kan! Voor €75 (incl. BTW) heb jij al een kraam op dit gezellige Urban Festival. Er zijn nog een paar plekken over. Het wordt een bruisende dag met enthousiaste mede-standhouders en een gemixt aanbod. Gedurende de dag zijn er voor de bezoekers workshops, lezingen en wildplukwandelingen. En … er wordt zelfs een kas verloot!

Vragen over DUFF 2025 of gelijk een kraam huren? Meer informatie vind je hier, een kraam huren kan je hier doen.

Tot op de 20 September bij Pier15 in Breda!

logo
Sluiten
close