Tip: Blijven zaaien in november

Zaaien in november

Hoewel allerlei zaaiagenda’s zeggen dat het over is, blijf zaaien! In een luw hoekje, onder vliesdoek, in een platte bak, onder een geïmproviseerd tunneltje of in het kasje waar de tomaten net uit zijn.

Zaaien in november

Groene blaadjes

Winterpostelein, veldsla, spinazie, tuinkers en rucola kunnen nog gezaaid worden. Ook pittige blaadjes als lepelblad en veldkers. Het is niet zeker dat alles een grote oogst oplevert – hoewel, baby spinazie is echt de koningin van het wintergroen – maar het voorziet je zeker de komende maanden van een aanvulling op je salade of een ‘zomerse’ sandwich. Op de foto zie je de in november gezaaide veldsla, winterpostelein, spinazie en tuinkers boven komen piepen

Knoflook poten

Knoflook poot je vanaf september tot half november. Wat later kan ook nog maar dan zullen de tenen geen grote bollen meer vormen. Je kunt dan wel genieten van het frisse, smaakvolle blad.

Stadstuinieren

Tijdschrift voor de kweker
Voor balkon, dakterras of moestuin

Jaarabonnement vanaf € 22,50

Stadstuinieren 2023-03

Stadstuinieren Tip van Taco november – Tekst: Taco IJzerman