Moestuintips – Winterharde kruiden of niet?

De tuin raakt steeds leger en je merkt aan de dagen dat het herfst begint te worden. De temperatuur is nog wel heel zacht, maar de dagen worden korter en het koelt al sneller af. Alle oogst is inmiddels binnengehaald. Denk hierbij aan de pompoenen en de tomaten. De tomaten in overvloed heb ik allemaal lekker ingemaakt, zodat ik daar in de winter ook nog van kan genieten.
“Ik heb de munt zelf in een pot staan om te voorkomen dat hij door de hele tuin groeit”
Naast veel groenten heb ik ook veel kruiden in de moestuin groeien. Veel zomerkruiden zullen binnenkort inzakken en afsterven door de kou. Veel hiervan komt dan in het voorjaar weer op.
Er zijn heel veel kruiden die de winter wel kunnen overleven en waar je gewoon van kan blijven oogsten, zoals:
Ieder jaar is anders en dus reageert ook ieder kruid er anders op. Test gewoon wat er blijft leven en wat niet. Mocht je de kruiden ook in de winter willen eten, haal de plantjes dan naar binnen of droog of vries de kruiden in.
Vlog: Zo maak je een kruidenspiraal
Moestuintips van Floor: Kruiden zaaien
Moestuin voor kinderen: Kruiden en bloemen
Zo moet je tijm, salie en lavendel snoeien
Doe het zelf: Stek je Munt
Stadstuinieren: Blog november, Floor Korte
Abonneer je vandaag nog op Stadstuinieren. Het leukste tijdschrift met 100 pagina’s bomvol tips voor de urban gardener. Indoor, balkon, dakterras of moestuin.
Meld je ook aan voor een maandelijkse inspiratienieuwsbrief in je mailbox!