Oost-Indische kers pesto

Over eetbare bloemen wordt vaak een beetje denigrerend geschreven. De bloemen zouden alleen worden toegevoegd voor de foto’s, die perfect passen in het moodboard van menig damesblad. Jammer en ten onrechte vind ik. Zeker als het over Oost-Indische kers gaat. Ik vind het een fijne moestuinplant met veel smaak en ja, gerechten met de oranje, rode en gele bloemen zijn een plaatje. Maar genieten van eten kan ook met je ogen!
‘Mijn favoriete recept is pesto met het blad’
Niet alleen de bloemen van Oost-Indische kers kun je eten maar ook het pittige blad is lekker. Het combineert goed met sla, kaas, knoflook, mosterd en noten.
Blad en bloemen kun je verwerken door salades en de uitgebloeide knoppen kun je inmaken en gebruiken als kappertjes. De bloemen kunnen smaak geven aan azijn. Doe de bloemen en witte wijn azijn bij elkaar in een potje en laat het een aantal dagen trekken voor gebruik. Mijn favoriete recept is pesto met het blad.
Recept: Plaatcake met pruimen en frambozen
Op stap met: De Onkruidenier
Uien: Oogst bewaren
Moestuin voor kinderen: De aanleg
Verveine: Snoeien en drogen
Vlog: Kruiden invriezen in olijfolie
Stadstuinieren 2018-03 Tekst en fotografie: Marleen van Es
Abonneer je vandaag nog op Stadstuinieren. Het leukste tijdschrift met 100 pagina’s bomvol tips voor de urban gardener. Indoor, balkon, dakterras of moestuin.
Meld je ook aan voor een maandelijkse inspiratienieuwsbrief in je mailbox!